Menu


grudzień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

O nas

Organem prowadzącym nasze szkoły jest Stowarzyszenie „Edukacja – Młodzież” w Pleszewie, które zostało powołanie na zebraniu założycielskim w dniu 23 kwietnia 2003 roku.
Działalność Stowarzyszenia ukierunkowana jest na osoby pochodzące z obszaru marginalizacji i wykluczenia społecznego, w tym osoby ubogie.
Realizowane przez Stowarzyszenia działania mają na celu aktywizację społeczno-zawodową młodzieży ubogiej, zagrożonej wykluczeniem społecznym poprzez jej powrót do systemu edukacyjnego, uzyskanie kwalifikacji zawodowych oraz usamodzielnienie się. Cel ten realizowany jest poprzez umożliwienie młodym ludziom dostępu do profesjonalnych form wsparcia w celu nabycia przez nią nie tylko podstawowych kompetencji zawodowych i społecznych, ale także umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami wynikającymi z patologii społecznych, przestępczości, ubóstwa oraz szeroko rozumianej marginalizacji. Proponowane w ramach tych działań formy wsparcia z zakresu doradztwa psychologicznego i zawodowego, kursów językowych i komputerowych oraz różnorakich szkoleń zawodowych w sposób istotny przyczyniają się do poprawy sytuacji tej grupy na rynku pracy.
Stowarzyszenie „Edukacja – Młodzież” stale współpracuje z państwową jednostką budżetową – Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Razem z nią systematycznie podejmuje działania skierowane na rzecz młodych ludzi pochodzących z ubogich rodzin oraz rodzin niepełnych, zagrożonych marginalizacją i przejawiających skłonności do wykluczenia społecznego.
Kadra Stowarzyszenia liczy 20 osób. Stowarzyszenie posiada 6 sal dydaktycznych (lekcyjnych), w których każda wyposażana jest w ekran multimedialny i sprzęt audiowizualny. Ponadto są dwie nowocześnie wyposażane sale komputerowe, na których znajduje się łącznie 31 nowych komputerów stacjonarnych i 3 laptopy. Dodatkowo Stowarzyszenie ma dostęp do doskonale wyposażonej sali kosmetycznej wyposażonej w aparaturę kosmetyczną oraz stanowiska do specjalistycznych kursów i masażu.

 

Copyright